Sevastopol - tipy na poznávací zájezdy na Ukrajinu

Sevastopol - sídlo sovětské černomořské flotily

přístav Sevastopol Sevastopol je černomořské přístavní město na Krymském poloostrově na Ukrajině. V současné době zde žije 340 000 obyvatel, resp. 380 000 včetně přilehlých správních jednotek, jež dohromady tvoří město se zvláštním statutem Sevastopol. Přístav byl v éře Sovětského svazu sídlem sovětské černomořské flotily, nyní zde sídlí ruská a ukrajinská loďstva.
Všude kam se zde podíváte na vás dýchne část z bohaté vojenské historie Sevastopolu. Jako jeden z nejdůležitějších přístavů sloužil jako domov válečným korábům již odpradávna. Kromě jejich ocelové krásy zde však mohou turisté obdivovat i věkovité chrámy či si užívat pohody na některé z místních pláží.
Milovníkům dávné historie nesmí uniknout ruiny města Chersonésos, kde dokonce nějakou dobu sbírali síly před svou velkou cestou Cyril a Metoděj. Novější památky pak najdou v samotném Sevastopolu. Nejznámější a také nejnavštěvovanější je Katedrála sv. Vladimíra. Přístavní ráz města jen utvrzují Muzeum Černého moře či Monument potopených lodí. Každý obdivovatel mohutných válečných korábů si pak jistě nenechá ujít příležitost k shlédnutí ruské či ukrajinské námořní flotily kotvící v místním přístavu.
Samozřejmě nesmíme zapomenout na místní pláže a hřejivé vlny Černého moře, jenž je omývají a užít si trochu lenošení na jejich rozpáleném písku.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Sevastopol

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz