Uchisar - tipy na poznávací zájezdy do Turecka

Uchisar - první skutečná vesnice v Kappadokii

Uchisar Uchisar je jednou z nejnavštěvovanějších lokalit turecké Kappadokie. Je to malebné městečko postavené kolem výrazně dominující hory. Jde o vesnici vytesanou do skal a ještě dnes většinou obývanou.
Procházka těmito výjimečnými skalními citadelami je velmi zajímavá a je zde stále co objevovat. Skalnatou citadelou se můžete vyškrábat až k vrcholu, odkud je nádherný rozhled.
Uçhisar je první skutečnou vesnicí v Kappadokii. Její dominantou je už z dálky viditelná vysoká skalní vyvřelina Kale protkaná mnoha tunely, otvory a jeskyněmi. Z této 60 m vysoké vyhlídky jsou nádherné výhledy na okolní údolí a krajinu Kappadokie. Ve skalních prostorách dříve žili lidé, ale kvůli erozi už tento způsob bydlení začal být nebezpečný. Dnes je komplex přístupný veřejnosti, obzvláště působivá je jeho návštěva během západu slunce.
Hned přes silnici jsou zajímavé homolovité útvary z nafoukaného rozdrobeného tufu, který jakožto výsledek dávných sopečných činností v oblasti dnešní Anatolie je přítomen všude. V jeho ztvrdlé formě jsou vytesána obydlí, sklady, kostely, kuchyně, skrýše apod.

Zájezdy se kterými můžete navštívit osadu Uchisar

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz