Ankara - tipy na poznávací zájezdy do Turecka

Ankara - hlavní město Turecka

Ankara - Atatürkovo mauzoleum Ankara je hlavním městem Turecka od roku 1923, kdy ji Mustafa Kemal Atatürk zvolil za hlavní město ze strategických důvodů, aby nepřátelé nemohli dobít zemi po moři. Změna napomohla městu k rychlému rozvoji, který vyústil až do podoby dnešního moderního velkoměsta.
Město bylo založeno v 8. století před n.l. a dodnes se v něm vystřídaly Osmané, Mongolové, Turci, Peršané, Byzantinci, Alexandr Veliký, Chetité, Římané a tak bychom mohli ještě pokračovat.
Ankaru najdete ve vnitrozemí a jejích počátečních 30 000 obyvatel se rozrostlo do dnešních neuvěřitelných 4 miliónů. Před několika stoletími byla ještě malým městečkem, známým zejména chovem koz s hustou angorskou vlnou. Jméno ale město dostalo od krále Midase, podle kotvy z Noemovy archy, kterou zde údajně našel (Angora = Kotva).
Hlavní třídou Ankary je Atatürk Bulvari, na jejímž severním konci je náměstí Ulus Meydani, v jehož blízkosti je většina levných a středních hotelů, známých muzeí a také citadela. Po hlavní třídě je možné se pohybovat např. městskými autobusy, ale funguje tu i metro a taxislužba. Také zde najdete dostatek směnáren a bankomatů, moderní nemocnici a hlavní poštu.
Asi nejvýznamnější památkou je zde historická pevnost ze 16. století. Nejznámějšími památkami je Muzeum anatolských civilizací (pozůstatky antických kultur), Citadela (historická zástavba z dob antiky, s krásným výhledem na město, dnes zde najdete i restaurace), Atatürkovo mauzoleum (vystavěné na počest prvního prezidenta), Juliánův sloup (památka na návštěvu římského císaře) a také spousta muzeí, např. Muzeum železnic, Muzeum války o nezávislost nebo Etnografické muzeum.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Ankaru

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz