Alanya - tipy na poznávací zájezdy do Turecka

Alanya - perla Turecké riviéry

Alanya Nedaleko Antalye se nachází menší letovisko s názvem Alanya. Je trochu intimnější a příjemnější než zmiňovaná Antalya. I zde jsou pláže rozlehlejší než v letoviscích u Egejského moře, ale chybí tu nepříjemná vlhkost panující v Antalyi. Moře je čisté, nicméně sem tam se mohou objevit vlny.
V samotné Alanyi můžete navštívit zříceninu staré pevnosti, jež se tyčí na skále vybíhající do moře. Zajímavý je i takový výlet na lodičkách kolem pevnosti. Nevyjde to příliš draho, a pokud se vás sejde víc, je fajn zařídit si menší loďku a domluvit se i na koupání na otevřeném moři. Krom pevnosti se ve skále nachází nejrůznější jeskyně, které z výletní loďky můžete spatřit, popřípadě do nich s trochou šikovnosti vlézt. Všude kolem skály kotví nespočetné množství lodí s výletníky, kteří se potápějí se šnorchly, nebo tančí na palubách.
Nejbližší památkou, která stojí za cestu je impozantní amfiteátr v Aspendu. Při troše štěstí se člověku podaří shlédnout i nějaké to představení, nicméně to není zadarmo. Přesněji řečeno, člověk nesmí mít hluboko do kapsy. Jen o kousek dál je ke shlédnutí národní park Köprülü, který skrývá nádherný kaňon, jež vymlela stejnojmenná řeka. Voda je až fantasticky modrá a neskutečně ledová. Mezi nezapomenutelné zážitky patří rafting.
I Alanya má ve své blízkosti nějaké to antické město, nejenom zmiňovaný amfiteátr v Aspendu. Tím je Side, které nabízí cestu časem do dob římských a řeckých, kdy stavby byly tak impozantní, že i dnes se nám nad nimi tají dech.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Alanyu

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz