Matterhorn - tipy na poznávací zájezdy do Švýcarska

Matterhorn - nejkrásnější a nejznámější horské středisko

hora Matterhorn Francie má svou Eifelovku, Itálie šikmou věž v Pise a Švýcarsko? Matterhorn. A u jehu úpatí leží Zermatt (1 620 m n. m). Ponořte se do fascinujícího světa sněhu a ledu i v ledovém paláci na Matterhornu - Matterhorn glacier paradise (3 820 m n. m.) nebo vyjeďte na Gornergrat (3 089 m n. m.) a užijte si omračující výhledy.
Matterhorn, je považován za jednu nejkrásnějších a nejpopulárnějších hor Evropy. S nadmořskou výškou 4478 metrů je zároveň také sedmou nejvyšší horou Alp. Tyčí se na hranici mezi Švýcarskem a Itálií, nad švýcarským Zermattem a italským městem Breuil-Cervinia.
Jméno Matterhorn pochází z německého matte (horská louka) a charakteristického tvaru hory, horn (roh). Stále častěji se tato hora uzavírá pro výstupy horolezců (dočasné zákazy k lezení). Důvodem jsou nebezpečné sesuvy hornin z výšky nad 3500 metrů, které způsobuje postupné tání permafrostu (trvale zmrzlé horniny, pokrývající svahy hory).
Matterhorn je hora, která svým působivým tvarem téměř magicky přitahuje každého, komu není svět hor a horolezectví cizí. Stala se symbolem Alp i mnoha horských spolků, patří mezi nejznámější štíty světa. Z hlediska horolezectví přispívá jejímu kouzlu pohnutá historie hledání cest na vrchol, plná slavných i tragických okamžiků.
Na švýcarské straně masivu Matterhornu stojí na úpatí východního hřebene chata Hörnli hütte (3260 m.n.m. otevřena 15.6. - 15.9.). Ve výši 4003 m.n.m. je malá bivakovací bouda Solvay (slouží pouze jen pro případ nouze). Na italské straně hory je opěrným bodem chata Rif. Carrel - Carrel Hütte (3835 m.n.m., stále otevřená, rádiová stanice).

Zájezdy se kterými můžete navštívit Matterhorn

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz