Petrohrad - tipy na poznávací zájezdy do Ruska

Petrohrad - legendární město s mnoha památkami...

Jantarová komnata Petrohrad, legendární město postavené za těžkého úsilí několika tisíc dělníků pracujících až do smrtelného vyčerpání. Petrohrad je místem mnoha významných historických událostí a nabízí více než úchvatné památky z dob osmnáctého až dvacátého století. Car Petr Veliký ho založil v močálech v deltě Něvy ústící do Finského zálivu na více jak 40 ostrovech spojených 300 mosty. Pro ruského cara měl být Petrohrad oknem do Evropy.
Naleznete zde nejskvostnější stavbu Petrohradu - Zimní palác s překrásnými, zlatem zdobenými interiéry. Nechala jej postavit sama dcera Petra Velikého - Alžběta. Z této italské barokní kompozice architekta Bartolomea Rastrelliho provedené v bílé a zelené barvě, k níž byla později klasicistní přistavba, učinila velká milovnice umění Kateřina Veliká roku 1764 galerii Ermitáž. V celé Evropě pro ni nakupovala umělecké skvosty. Dnes je tato sbírka čítající skoro tři milióny uměleckých děl největší obrazárnou na světě.
Na 440 tisíc dělníků se podílelo na stavbě jedné z největších katedrál na světě a to katedrále svatého Izáka. Řadí se mezi jednu z největších katedrál na světě. Vypíná se do výšky 100 metrů. Nabízí 14 000 míst pro návštěvníky a skvostný pohled na skutečnou symfonii z mramoru, drahokamů a polodrahokamů všech barev. Zlatá kupole je obložena 100 kg čistého zlata. Odsud se nabízí výhled na nejkrásnější místa historického jádra města, které bylo v roce 1990 právem prohlášeno za světové kulturní dědictví UNESCO.
Nemůžete si nechat ujít pravděpodobně nejznámější památku Petrohradu - Jantarovou komnatu. Místnost, jejíž zdi jsou vykládány pouze pravým jantarem a čistým zlatem.
Mezi nejnavštěvovanější historické budovy patří první stavba v Petrohradu – Petropavlovská pevnost s Katedrálou Petra a Pavla. Ta byla založena roku 1703 na mělčině řeky Něvy. Palác Admirality, který svou věží dominuje městu, Triumfální oblouk jako památka na vítězství nad Napoleonem, žulový monolit – Alexandrův sloup, Kazaňský chrám, Křižník Aurora, Vasiljevský ostrov, Smolenská katedrála a další. Tepnou města je 4km dlouhý Něvský prospekt.
Dnes vyzařuje toto město se svými širokými bulváry, parky, pobřežními promenádami do světa stále ještě své otevřené, seversky zdrženlivé fluidum.
Návštěva Petrohradu se pro Vás jistě stane nezapomenutelným zážitkem...

Zájezdy se kterými můžete navštívit Petrohrad

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz