Petrodvorec - tipy na poznávací zájezdy do Ruska

Petrodvorec - venkovská rezidence nazývaná „ruská Versailles“

fontána Velká kaskáda Petrodvorec je město v Rusku; spadá pod Federální město Sankt-Petěrburg, v jehož rámci tvoří centrum Petrodvoreckého rajónu. Z centra Petrohradu sem jezdí příměstské vlaky, autobusy a tzv. „loď na křídlech“.
Místo je proslulé jakožto letní venkovská rezidence carů z dynastie Romanovců, nazývaná jako „ruská Versailles“. I když při jeho výstavbě bylo využito francouzských, anglických, holandských, německých i italských vlivů, dbal jeho zakladatel Petr I. Veliký na to, aby bylo sídlo něčím výjimečné a vyjadřovalo triumf Ruského imperia otevírajícího pro sebe přístup k moři. Ve zdejším pozoruhodném palácovém a parkovém celku z 18. a 19. století, který se rozkládá na pobřeží Baltského moře na ploše přes 800 ha, je umístěno přes 170 fontán různých velikostí. Nejznámější fontány jsou např. socha Samsona bojujícího se lvem, kaskády Zlatá hora, Šachová hora, Velká kaskáda, Římské fontány a fontána Slunce.
Překrásný Velký palác rozděluje areál na Horní a Dolní park. Dále je k vidění palác Petra I., paláce Marli a Montplaisir a také pavilón Ermitáž.
Petrodvorec byl výrazně poničen a rozkraden německými nacisty za druhé světové války. Obnova trvala celou druhou polovinu 20. století a v dnešní době se Petrodvorec opět podobá původnímu a je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí Ruska, která byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO (1990).

Zájezdy se kterými můžete navštívit Petrodvorec

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz