Sinaia - tipy na poznávací zájezdy do Rumunska

Sinaia - „Perla Karpat“

Sinaia - zámek Peles Sinaia, nejznámější město v údolí Prahovy, leží ve výšce 800 - 1000 m na úpatí hor Furnica Piatra Arsa asi 124 km od rumunského hlavního města.
Na konci 19. století se Sinaia stala luxusním horským městem. Král Karel I. zde v letech 1875-1883 vystavěl v německém renesančním stylu zámek Peles, který využíval jako letní sídlo. Ve 160 pokojích a sálech najdeme vzácný nábytek, obrazy a zbraně, řezby ze dřeva a ze slonoviny, orientální koberce a gobelíny.
Zámek Peles se svými mimořádně cennými sbírkami je dnes považován za jedno z nejvýznamnějších muzeí v Rumunsku. Nedaleko něj stojí zámeček Pelisor (Malý Peles), který patřil králi Ferdinandovi, následníkovi Karla I. na rumunském trůně. Zámeček Pelisor je rovněž přístupný veřejnosti.
Klášter Sinaia a domy známých rumunských spisovatelů a skladatelů jsou dalšími atraktivními místy ve městě.
Elegantní hotely, komfortní chaty, známé kasino a stalé příjemné rekreační ovzduší přinesly Sinaii proslulost a přezdívku "Perla Karpat".
Pro turisty je Sinaia vhodným výchozím místem k výletům k chatám Piatra Arsa, Babele, Pestera, Padina nebo k delším výstupům na vrcholy Omu a Babele, které jsou skutečnými přírodní monumenty, jež modeloval vítr a déšť.
Díky ozonu a pramenům minerálních vod je Sinaia i lázeňským městem se zaměřením na léčbu neurózy, žaludečních a ledvinových chorob a pro rekondiční programy.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Sinaiu

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz