Ceahlau - tipy na poznávací zájezdy do Rumunska

Pohoří Ceahlau - sídlo nejvyššího božstva

pohoří Ceahlau Horský masiv Ceahlau se vzpíná nad sousedními pásmy v erodovaných skalnatých útvarech, jejichž fantastické tvary byly personifikovány v lidových pověstech a inspirovaly i známou Eminescovu báseň Duchové.
Dákové věřili, že Ceahlau bylo sídlem nejvyššího božstva Zamolxise a že bohové proměnili Decebalovu dceru do hory Dochia.
Masiv se sestává z křídových sedimentů, především slepenců, které vytvářejí sloupovité útvary. Je pokryt vrstevnými pásy buků, jedlí a smrků a ve výškách nad 1700 m kosodřevinami a jalovci. Lesy jsou domovem kamzíků, tetřevů, medvědů, kanců a také majestátných karpatských jelenů.
Pětačtyřicet minut od města Durau leží v horách cabana Fintinele, ke které vede několik cest, z nichž jedna prochází kolem stupňovitého vodopádu Duruitoarea, jež padá ve dvou kaskádách z výše 25 m. Z horské chaty cabana Fintinele lze pokračovat na dohled od skal Panaghia a vrcholu Toaca až k plošině, z níž je nádherný výhled do celého okolí. Vrchol Toaca je nejvyšší horou v pohoří Ceahlau a měří 1907 m.

Zájezdy se kterými můžete navštívit pohoří Ceahlau

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz