Brasov - tipy na poznávací zájezdy do Rumunska

Brasov s dominantou Černý kostel

Brasov - Černý kostel Brasov je město v Rumunsku, hlavní město stejnojmenné župy v Sedmihradsku, obklopené Karpaty. Leží 166 km severně od Bukurešti a má 283 000 obyvatel. V tomto městě stále ještě naleznete staré centrum. Několik zajímavostí nabízí i okolí, například hrad Bran, tradičně spojovaný s hrabětem Drákulou.
Město bylo založeno Sasy jako Kronstadt již ve středověku. Dnes je to druhé největší město Rumunska a vzhledem k poloze tvoří důležitou dopravní křižovatku.
V centru se nachází staré město, ze kterého je cítit někdejší německý vliv. Nachází se zde různá muzea (historické, etnografické, umělecké), tržnice, divadlo, nákupní centra a různé historické budovy.
Nejznámější dominantou je Černý kostel, jehož stavba trvala téměř sto let. Jméno se odvíjí od jeho černých zdí, které dostaly podobu po velkém požáru, který tam v 17. století založila rakouská armáda.
Zajímavé jsou též hradby a opevnění z 15. století s baštami a Černou a Bílou věží.
Ve středověku bylo město důležitým obchodním centrem a na jeho ochranu byl nedaleko zbudován hrad Bran. Dnes tepe město moderním životem po vzoru západu.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Brasov

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz