Ötztal - tipy na poznávací zájezdy do Rakouska

Údolí Ötztal s pohádkovou krajinou...

údolí Ötztal Potoky, termální lázně, jezera a vodopády: tyrolské údolí Ötztal má pro turisty vždy připravené osvěžení.
Ötztalské údolí leží cca 50 km západně od Innsbrucku a jeho jméno oblétlo svět v roce 1991, když byl v zaledněných horách na konci údolí nalezen pravěký pastevec, který dostal přezdívku "Ledový muž Ötzi“.
Voda ve svých nejkrásnějších podobách charakterizuje pohádkovou krajinu tyrolského Ötztalu. K tomu patří zcela zvláštní přírodní pozoruhodnosti jako Piburgské jezero a impozantní vodopád Stuibenfall v Umhausenu. Vodopád Stuibenfall je největší a nejkrásnější vodopád Tyrolska. Padá z výšky 150 m a při slunečním svitu vytváří nádhernou hru barev.
Ke zvláštnostem Ötztalu patří také jeho sirné prameny. Nejznámější jsou podzemní zdroje, které napájejí "Sirné jezero" pod Amberskou chatou a tím také sirné lázně v Längenfeldu, v exkluzivním zařízení Aqua Dome.
Přírodě ponechané Piburgské jezero v Ötzu je rovněž zajímavým výletním cílem pro rodiny s dětmi a turisty, kteří se chtějí osvěžit koupelí. Jeho břehy jsou povětšinou strmé a skalnaté. Na jižním konci Piburgského jezera je však plovárna s velkou plochou na ležení. Plavání v jezeře lze doporučit právě jen zde. U plovárny je také půjčovna lodiček.
Silnice vede až k placenému parkovišti v Piburgu, odtud je přístup k jezeru možný jedině pěšky milým údolíčkem plným luk kolem Piburgského potoka. Kolem jezera vede okružní cesta lesem s možností zastávky a odpočinku přímo u jezera nebo ve Weiler Piburg. Několik dalších turistických tras prochází také oblastí Oetz a Habichen.
Speciální atrakcí je každý týden pořádaná túra s loučemi k Piburgskému jezeru. Při ní si přijdou na své nejen vyložení romantici.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Ötztal

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz