Kaprun - tipy na poznávací zájezdy do Rakouska

Středisko Kaprun...

zimní středisko Kaprun Středisko Kaprun, které se rozprostírá na úpatí nejznámějšího ledovce Kitzsteinhorn ve středisku Europa Sportregion patří mezi oblasti s nejpropracovanější organizací rekreačních a sportovních aktivit.
Oblast se již dlouhou dobu těší velké popularitě mezi domácími, ale i zahraničními návštěvníky díky přírodě plné kontrastů a velké nabídce sportovních akcí a aktivit v průběhu celého roku. Lyžařská sezóna na ledovci Kitzsteinhorn (3 203 m) nikdy nekončí, protože ledovec je v provozu po celý rok. Kitzsteinhorn je proto ideální pro jarní lyžování a pro rodiny s dětmi kdykoliv během roku. Svahy pro náročnější lyžaře zde ale chybí.
Pro sjezdaře neméně půvabné městečko Kaprun leží 7 km jižně od Zell am See. Nabízí spíše pohodlný komfort a především nádherné lázně. Na cestě do Kaprunu se dostanete do ski areálu Kitzsteinhorn se známým ledovcem.
Schmittenhöhe je hora patřící k Zell am See a láká svou univerzálností. Nabízí 55 km sjezdovek, z toho je 29 km mírně až středně těžké obtížnosti. Nahoru se nejrychleji dostanete lanovkou "Schmittenhöhebahn", nebo je možné si vybrat lepší spojení přes "Areitbahn", "CityXpress" nebo "Sonnenalmbahn".
Od roku 1966 jsou střediska Kaprun a Zell am See spojena do oblasti s názvem Europa - Sportregion. K výběru jsou 3 lyžařské lokality, se sjezdovkami zahrnujícími všechny stupně obtížnosti. Kitzsteinhorn je spojený s Vysokými Taury (Hohe Tauern), má ledovec a je tak stoprocentní zárukou sněhu.
Maiskogel je se svými mírnými sjezdovkami vhodný pro rodiny s dětmi a nachází se přímo v Kaprunu.
Kromě lyžování na sjezdovkách, se můžete ve volném čase věnovat i jiným zimním sportům jako jsou např. paraglaiding, snowrafting, létání rogalem, sáňkařské závody, noční sjezdové lyžování atd.

Zájezdy se kterými můžete navštívit středisko Kaprun

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Vídeň -

Užijte si Vídeň, vlakem

Užijte si Vídeň pohodlně a beze spěchu. 
Termín: 18.05.2024 - 19.05.2024     Cena od: 4990 Kč
Vídeň -

Užijte si Vídeň, vlakem

Užijte si Vídeň pohodlně a beze spěchu. 
Termín: 14.09.2024 - 15.09.2024     Cena od: 4990 Kč