Lagos - tipy na poznávací zájezdy do Portugalska

Lagos = živá turistická destinace

kostel Igreja da Santa Maria Lagos je jedním z nejvyhledávanějších cílů dovolených díky příjemné atmosféře a krásným plážím. Přes léto je zde hodně mladých lidí i díky vyhlášeným kavárnám, restauracím a klubům.
Právě v tomto městě měly svůj počátek všechny objevitelské výpravy, které inicioval Jindřich Mořeplavec. V dílnách tohoto města vznikaly lodě, které se vydaly do krajin evropany dosud neprobádaných. Pluly kolem západního pobřeží Afriky, kolem Cabo das Tormentas (Mysu útrap, bouří), kde číhal bájný obr Adamastor. Po jeho překonání byl přejmenován na Cabo das Baos Esperanças (Mys dobré naděje) a lodě mohly doplout až do Indie.
Mimo spousty soch má město i mnohé další památky. Ničivé zemětřesení z roku 1755 přežily jen původní hradby a půdorys ulic.
Byl zde první evropský trh s otroky. Na jeho místě dneska najdete malou galerii umění. Najdete ji na rohu na náměstí Praça do Infante.
Igreja da Santa Maria je kostel zasvěcený Panně Marii. Jsou zde částečně zachovány zbytky původní stavby ze 16. století. Dalším zajímavým kostelem je Igreja do António.
Většina honosných budov byla z doby zámořských objevů. Po smrti krále Sebastiána sláva města silně upadala a hlavním zdrojem příjmů byl opět rybolov.
Na Avenidě dos Descobrimentos se můžete podívat do pevnosti Fortaleza da Ponta da Bandeira ze 17. století do muzea zámořských objevů.
Znovuobjevení města měl na starosti turistický průmysl, neboť místní lokalita má mnoho co nabízet. Vyhlášené jsou především pláže. Atmosféru Lagosu vychutnáte nejlépe z kaváren na Praça do Infante, kde také najdete místní Turismo. Kde se po celodenním courání městem můžete dobře najíst? Vyhlášené restaurace jsou na ulici Rua 25 de Abril.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Lagos

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz