Varšava - tipy na poznávací zájezdy do Polska

Varšava - hlavní město Polska

Palác kultury ve Varšavě Varšava je hlavní a největší město Polska. V roce 2007 měla 1 702 139 obyvatel. Varšava leží ve středním Polsku v historickém Mazovsku na středním toku Visly ve Varšavské kotlině v průměrné výšce 100 metrů n. m.
Varšava je také hlavním městem Mazovského vojvodství. V metropoli je rozvinutý průmysl, zvláště zpracovatelský, ocelářský, elektrotechnický a automobilový. Sídlí zde více než 60 vzdělávacích institucí, především Varšavská univerzita (Uniwersytet Warszawski), Univerzita kardinála Stefana Wyszyńského, Varšavská technická univerzita (Politechnika Warszawska), Varšavská ekonomická škola (Szkoła Główna Handlowa) a další. Je tu přes 30 divadel, včetně Národního divadla a opery a má tu sídlo Národní filharmonický orchestr.
K vidění je zde Královský zámek - načervenalý zámek stojí na místě původního dřevěného hradu ze 13.st. Po radikální přestavbě v 16.století dostala stavba renesanční podobu. Zámek byl bohužel zničen za 2. světové války, ale podařilo se jej obnovit v 70.letech.
Dále je tu Palác vědy a kultury - 240 metrů vysoký kolos byl vystavěn podle typických socialistických vzorů v 50.letech na popud Sovětského svazu - odtud jeho nelichotivá přezdívka "sovětský dar" či "Stalinova pomsta".
Velké divadlo je rozsáhlá budova v klasicistním slohu vznikla v letech 1825 -1833. Stejně jako ostatní varšavské klenoty bylo divadlo zničeno ve 2.sv.válce, ale po válce opět obnoveno. Toto divadlo se pyšní přívlastkem jednoho z největších divadel v Evropě (až 1900 diváků).

Zájezdy se kterými můžete navštívit Varšavu

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz