Leba - tipy na poznávací zájezdy do Polska

Leba - unikátní pohyblivé duny i střelnice německých raket

Leba Bílé pláže posypané drobnými kamínky, pohyblivé pískové duny, hluboké borovicové lesy, louky, mokřiny a rozlehlá jezera plné ptáků. A navíc technické památky na časy hitlerovské okupace. To je polské pobřeží v okolí města Leba a Slowinského národního parku.
První zmínky o Lebě pocházejí z konce 10. století. Jeseter v městském znaku potvrzuje, že se obyvatelstvo vždy živilo rybolovem. Velká bouřka v roce 1558 městečko téměř srovnala se zemí. Dnes původní místo připomínají zbytky zdi bývalého kostele Svatého Mikuláše, patrona rybářů, mořeplavců i pirátů.
Současnému návštěvníkovi nabízí Leba atraktivní zážitek v jakoukoliv dobu. Nejhezčí je však zcela jistě na večer. Ohnivé paprsky slunce zaplavují krajinu, jak se slunce brání sestoupit do moře. Lidé přichází na molo pod přístavem a na pláž, aby pozorovali toto představení. Se západem slunce začíná noční život. Ožívají bary a restaurace, ve vzduchu je cítit vůně smažených ryb a nad městem se vznáší hudba z předzahrádek restaurací. Světla se odrážejí od hladiny řeky a všude vládne příjemná atmosféra.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Lebu

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz