Drážďany - tipy na poznávací zájezdy do Německa

Znovu postavené město po 2. sv. válce...

Drážďany, zámek Zwinger Hlavní město Německa, jehož počátky se datují do 13. století, patří k největším městům v Evropě. Nespočet světově známých památek, kulturních a vědeckých zařízení nepochybně zaujme každého návštěvníka.
Od pádu berlínské zdi a sjednocení rozděleného Německa se největší město vyvinulo ve světovou metropoli a ve stmelující kotel mezi"východem a západem". V živém hlavním městě se vždy něco děje.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Drážďany

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Drážďany -

Městské slavnosti v Drážďanech

Pojeďte si s námi užít jednu z nejvýznamnějších akcí města Drážďan.
Termín: 17.08.2024 - 17.08.2024     Cena od: 790 Kč
Drážďany -

Drážďany: Caspar David Friedrich - velikán umění doby romantismu

Letos v září uplyne 250 let od narození německého malíře Caspara Davida Friedricha, který společně s anglickým malířem J. M. W. Turnerem patří mezi nejvýznamnější krajináře doby romantismu. Friedrich se narodil 5. září 1774 v Greifswald na pobřeží Baltského moře, ale přestěhoval se natrvalo do Drážďan, kde 7. května 1840 zemřel. Friedrich je považován vedle Albrechta Dürera a Grünewalda za nejněmečtějšího malíře, který kdy žil. 


Friedrich jako romantik vycházel z bedlivého pozorování přírody, ale současně své dílo přesně komponoval na základě středověkých a renesančních pravidel. Vše bylo vyprojektováno na základě důmyslně kombinovaného zlatého řezu. Jako jeden z mála malířů dokázal vystihnout velkolepost krajiny a vytvořit intenzivní dojem o jejím mystickém působení. 


Malíř měl těsný vztah k Čechám. Oblíbil si české hory jako zdroji inspirace a když ochrnul na pravou půlku těla opakovaně pobýval v lázních v Teplicích, na které rád vzpomínal. Jeho nejvýznamnějším spojením s naší zemí je ale jeho slavný Děčínský oltář namalovaný pro zámek v Děčíně. Oltář bude mimo jiné atrakcí drážďanské výstavy Caspara Davida Friedricha, která je největší letošní německou výstavou k malířově jubileu. Celá výstava se poté z Drážďan přesouvá do Metropolitního muzea v New Yorku, kde bude hlavní výstavní akcí roku 2025.

Termín: 17.10.2024 - 17.10.2024     Cena od: 1190 Kč
Drážďany -

Adventní Drážďany

Za vánoční atmosférou do Drážďan. Nejznámější adventní slavnost v Drážďanech- Průvod se štolou.
Termín: 07.12.2024 - 07.12.2024     Cena od: 790 Kč