Tralee - tipy na poznávací zájezdy do Irska

Tralee - hlavní turistická destinace

Kerry County Museum Tralee je hlavní město hrabství Kerry, v jihozápadním rohu Irska. Jméno Tralee je odvozeno od Irského 'Trá Lí', nebo 'Trá Laoi', což znamená 'břeh Lee' (řeka), nicméně někteří mají zato, že název pochází z Irského 'Trá Liath' znamenající 'šedý břeh'.
Město je umístěno na severní straně pevninské šíje poloostrova Dingle. Tralee je největší město v Kerry. Městská populace včetně předměstí čítala 22.744 osob v době sčítání lidu v roce 2006.
Tralee je důležitou turistickou destinací a bylo zde za posledních několik let do turismu investováno okolo 55 miliónů EUR. Díky tomu ve městě vzniklo široké spektrum kvalitních návštěvnických atrakcí pro každé počasí. Tralee je slavné také díky mezinárodnímu festivalu The Rose of Tralee, který se zde koná každý rok v srpnu.
Prohlédnout si můžete muzeum Kerry County Museum, které vystihuje spojení tématického parku 'Kerry: The Kingdom' a výstavy která vykresluje život ve středověkém Tralee. Siamsa Tire je lidové divadlo, které nabízí tradiční hudbu a divadelní hry v Irském jazyce. Asi 2 km za městem se nachází Blennerville Windmill. Jde o největší stále funkční irský větrný mlýn. Pro milovníky vody zde je Tralee Aquadome - velké vodní kryté zábavní centrum s mini-golfem.
Na výlety po rekonstruované části staré železnice z Tralee do Dingle se můžete vydat po Tralee-Dingle lehké železnici. Odjezdy jsou nyní realizovány od Aquadómu. Místní nadšenci přivezli zpět originální parní motor Hunslet z USA pro znovuoživení dnů, kdy linka z Tralee do Dingle převážela zboží a pasažéry bez přestání známou a malebnou úzkokolejnou trasou před tím, než byla nakonec uzavřena v roce 1953. Návštěvníci mohou zažít krátký železniční výlet ve vagónech importovaných ze Španělska tahaných odfukujícím parním Hunslet, pár kilometrů ven z Tralee k zálivu do vesničky Blennerville. Zde se nalézá onen větrný mlýn Blennerville Windmill. Nedaleko mlýna je pozemek, kde byla v roce 2002 dokončena stavba plavby schopné repliky dřevěné lodi Jeanie Johnston. Nová loď Jeanie Johnston je nyní zakotvena v docích Dublin city.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Tralee

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Irsko -

Irsko - grand tour, letecky

Toto je naše pozvánka do země, kam masivní turistický ruch naštěstí ještě nedorazil. Země, kde se po dálnici svezete jen pár mil kolem hlavního města a pak na vás čekají již jen spousty klikatících se uzoučkých cestiček v zelené krajině, kde ovce mají vždy přednost. Země, kde při troše štěstí během celého pobytu možná ani nenarazíte na žlutočervenou restauraci McDonald´s či japonského turistu v kloboučku a s fotoaparátem na krku. Země, která si vás získá svou harmonií, klidem, přirozeností a romantikou. Země, kde typické irské melodie hospodských kapel dokáží roztančit nejen mladé dívky či usedlé podnikatele, ale doslova každého, bez ohledu na staří či pohlaví, tak, že se sklenkou typického Guiness si podupává či poskakuje do rytmu mimo čas svůj i okolního světa. Země, kde řada památek čeká neměnně již tisíce let, od dob, kdy naše civilizace se ještě možná civilizací ani nenazývala, a dozajista zde tak budou stát i další staletí, což možná svádí k myšlence, že sem nemusíte příliš spěchat. Ale budete tu i vy za tisíc let?!
Termín: 30.04.2024 - 04.05.2024     Cena od: 32990 Kč