Killarney - tipy na poznávací zájezdy do Irska

Killarney - Killarney National Park

národní park Killarney Killarney National Park je první národní park v zemi, který přenechal státu majitel sídla Muckross House v roce 1932. Tento národní park se nachází v západním Irsku. Park byl několikrát rozšířen a dnes jeho rozloha činí 10 289 hektarů. Původní jádro mělo rozlohu cca 4300 hektarů a jednalo se o okolí Muckross House. Později k němu byla přidávána okolní krajina včetně Knockreer, Ross Island, Innisfallen a oblasti Glena, Ullauns a Poulagower.
Celý park lze projít pěšky nebo projet na kole malebnou krajinou pod vysokými horami a hustými dubovými lesy. Turisté mohou v atraktivním okolí parku navštívit i kulturní památky jako je třeba opatství Muckross.
Příznivce si získává svým rozmanitým přírodním bohatstvím zahrnujícím jezera, řeky, vodopády, rašeliniště, stále-zelené dubové lesy a pohoří Mangerton, Torc, Shehy a Purple. Nemalou pozornost si zaslouží historické budovy, trosky hradů a opatství, největší pozornost však přitahují jezera.
V této oblasti jsou jistě nejnavštěvovanější Killarneyská jezera, ale také zde stojí za shlédnutí např. - Opatství Mucross Abbey, jež založili roku 1448 františkáni, vodopád Torc (který je vysoký 18 metrů) a také Ross Castle. Na tomto hradě si můžete prohlédnout expozici dubového nábytku, která pochází ze 16. a 17. stol.

Zájezdy se kterými můžete navštívit národní park Killarney

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Irsko -

Irsko - grand tour, letecky

Toto je naše pozvánka do země, kam masivní turistický ruch naštěstí ještě nedorazil. Země, kde se po dálnici svezete jen pár mil kolem hlavního města a pak na vás čekají již jen spousty klikatících se uzoučkých cestiček v zelené krajině, kde ovce mají vždy přednost. Země, kde při troše štěstí během celého pobytu možná ani nenarazíte na žlutočervenou restauraci McDonald´s či japonského turistu v kloboučku a s fotoaparátem na krku. Země, která si vás získá svou harmonií, klidem, přirozeností a romantikou. Země, kde typické irské melodie hospodských kapel dokáží roztančit nejen mladé dívky či usedlé podnikatele, ale doslova každého, bez ohledu na staří či pohlaví, tak, že se sklenkou typického Guiness si podupává či poskakuje do rytmu mimo čas svůj i okolního světa. Země, kde řada památek čeká neměnně již tisíce let, od dob, kdy naše civilizace se ještě možná civilizací ani nenazývala, a dozajista zde tak budou stát i další staletí, což možná svádí k myšlence, že sem nemusíte příliš spěchat. Ale budete tu i vy za tisíc let?!
Termín: 30.04.2024 - 04.05.2024     Cena od: 32990 Kč