Kilkenny - tipy na poznávací zájezdy do Irska

Kilkenny - přezdívané taky jako „Mramorové město“

Kilkenny Pojďte prozkoumat hrabství Kilkenny, které se nachází na jihovýchodě Irska. Čeká zde na vás jedno z nejpůvabnějším irských vnitrozemských měst se středověkým hradem a jednou z nejkrásnějších irských gotických katedrál, jeskyně, dvě středověká opatství a mnoho dalšího.
Správní středisko hrabství vás překvapí svým zachovalým středověkým rázem a barevnými uličkami. Jméno dostalo po mnichovi sv. Canice, jehož památku dodnes připomíná místní katedrála. Je proslulé historií, řemesly, návrhářstvím a nočním životem. Celoročně se tu konají významné festivaly. Chlubí se statutem hostitelského města světově proslulého Cat Laughs Comedy Festivalu.
Město je zajímavé i z architektonického hlediska, jako stavební materiál se zde využívá typický místní černý vápenec zvaný kilkennský mramor, odtud také pochází jedna z přezdívek města „Mramorové město“.
Protéká zde řeka Nore, která slibuje krásné procházky do okolí. Nad ní se přímo v centru vypíná středověký hrad z 90. let 12. stol., hlavní atrakce města, který byl obýván až do roku 1935 rodem Butlerů. Slouží jako relaxační místo, z jedné strany je upravený park s fontánou, z druhé pak najdeme rozlehlou travnatou plochu, která je za hezkého počasí zcela zaplněna místními. Pokud interiéry hradu nenavštívíte, nic se nestane, protože to nejhezčí jste již viděli.
Další významnou památkou města je St. Canice´s Cathedral, považována za jednu z nejkrásnějších irských gotických staveb. Katedrála je bohatě vybavená mnoha skleněnými okny. Zdi z kilkennského mramoru a světlého pískovce vytvářejí skromný, ale majestátní interiér. Z interiéru vyzařuje teplo a mír. Vedle ní se nachází kruhová věž, která nabízí úžasné výhledy na město. Určitě si nenechte ujít návštěvu obou míst a pořiďte si kombinovaný lístek.
Mezi další památky města patří radnice The Tholsel, která tvoří dominantu hlavní třídy (High Street), Rothe House, dům bohatého kupce, který s dalšími rodinami vládl po 300 let městu a Black Abbey, dominikánský klášter.
Příjemně strávený den můžete zakončit v jedné z více než 80 hospod, jejichž služeb využívají i Irové, kteří se zde sjíždějí z celé země na víkendové akce. Nejpopulárnější hospodou je jednoznačně Kyteler´s Inn, kterou proslavila dáma Alice Kyteler, nařčená z čarodějnictví. Dalším místem k navštívení je kavárna ML Dore na High Street, která vás doslova vláká dovnitř díky své fasádě.

Zájezdy se kterými můžete navštívit hrabství Kilkenny

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz