Kenmare - tipy na poznávací zájezdy do Irska

Kenmare - městečko se spoustou barevných domečků

Kenmare a jeho barevné domky Středisko Kenmare se nachází na jihozápadě irského regionu Cork a Kerry přímo u moře s pěkným výhledem. Kenmare a jeho okolí nabízí překrásnou scenérii pro milovníky přírody a mnoho zajímavostí z historie a archeologie.
V okolí Kenmare jsou krásná golfová hřiště, jedno z nejkrásnějších je "Ring of Kerry" - golfové hřiště, které nabízí výhled na Kenmarskou zátoku. Doporučujeme si v místě zakoupit licenci k rybolovu, protože míst kde "berou" je opravdu hodně.
Velkým zážitkem jsou také výlety na ponících, díky nimž poznáte vnitrozemí regionu Cork a Kerry.
Kenmare je další základna pro výlety po poloostrově Iveragh a vstupní brána na poloostrov Beara. Rušné městečko se spoustou barevných restaurací, hospůdek a hotelů. Hlavní turistickou atrakcí je kamenný kruh Druid´s Circle tvořený 15ti kameny. Kousek od tohoto kruhu se nachází trávou prorostlý Cromwell´s Bridge, který s Cromwellem nemá vůbec nic společného.
Z Kenmare už se jen kocháte horskou scenerií na vyhlídkách Moll´s Gap a Ladies View.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Kenmare

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Irsko -

Irsko - grand tour, letecky

Toto je naše pozvánka do země, kam masivní turistický ruch naštěstí ještě nedorazil. Země, kde se po dálnici svezete jen pár mil kolem hlavního města a pak na vás čekají již jen spousty klikatících se uzoučkých cestiček v zelené krajině, kde ovce mají vždy přednost. Země, kde při troše štěstí během celého pobytu možná ani nenarazíte na žlutočervenou restauraci McDonald´s či japonského turistu v kloboučku a s fotoaparátem na krku. Země, která si vás získá svou harmonií, klidem, přirozeností a romantikou. Země, kde typické irské melodie hospodských kapel dokáží roztančit nejen mladé dívky či usedlé podnikatele, ale doslova každého, bez ohledu na staří či pohlaví, tak, že se sklenkou typického Guiness si podupává či poskakuje do rytmu mimo čas svůj i okolního světa. Země, kde řada památek čeká neměnně již tisíce let, od dob, kdy naše civilizace se ještě možná civilizací ani nenazývala, a dozajista zde tak budou stát i další staletí, což možná svádí k myšlence, že sem nemusíte příliš spěchat. Ale budete tu i vy za tisíc let?!
Termín: 30.04.2024 - 04.05.2024     Cena od: 32990 Kč