Dublin - tipy na poznávací zájezdy do Irska

Dublin - hlavní město Irské republiky

Dublin - Katedrála Sv. Patricka Dublin, je hlavní a největší město Irské republiky. Má rozlohu 114,99 km2 a čítá 495 781 obyvatel (2002); celá aglomerace (Greater Dublin Area) pak zahrnuje asi 1,1 milionu obyvatel.
Dublin má spoustu pamětihodností a turistických zajímavostí. Mezi které patří například Katedrála Christ Church (Katedrála Kristova kostela) – nejstarší dublinská budova, původně z 11. století, dnešní novogotické podoba pochází z roku 1871. Chrám se pyšní prvky románské, anglické a novogotické architektury. Castle je dublinský hrad s přepychovým vnitřním vybavením byl zbudován na příkaz krále Jana Bezzemka v letech 1204–1230. Prohlédnout si můžete i Kilmainham Gaol, národní památník Irska a jeho historie, bývalá věznice na západním okraji centra. Byla postavena v druhé pol.18.stol. a zažila potlačení mnoha irských rebelií, v roce 1916 zde bylo poprvaveno 14 z 16 vůdců Velikonočního povstání. Katedrála sv.Patrika je největší kostel v Irsku, protestantská katedrála z roku 1171, na níž působil téměř 30 let jako děkan autor Gulliverových cest Jonathan Swift. Je zde také pochován.
Trinity College je nejstarší irská univerzita, založená Alžbětou I. v roce 1591. Komplex historických budov na pravém břehu Liffey, s významnou knihovnou, ve které je uložen originál Book of Kells. Studoval zde také Bram Stoker, autor hororového románu Dracula.
17. března se v Dublinu slaví St. Patricks Day, svátek Irů a Irofilů po celém světě. Člověku ten den nezbývá nic než se obléci do zelené a vydat se do ulic hledat Irish Pub, či jiné místo s příhodnou hudbou a Guinnessovým pivem. Mezi místni speciality patří hnědé pivo Stout, vařené u Guinessů.
Na přelomu června a července se v Dublinu koná Jazz Festival.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Dublin

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Irsko -

Irsko - grand tour, letecky

Toto je naše pozvánka do země, kam masivní turistický ruch naštěstí ještě nedorazil. Země, kde se po dálnici svezete jen pár mil kolem hlavního města a pak na vás čekají již jen spousty klikatících se uzoučkých cestiček v zelené krajině, kde ovce mají vždy přednost. Země, kde při troše štěstí během celého pobytu možná ani nenarazíte na žlutočervenou restauraci McDonald´s či japonského turistu v kloboučku a s fotoaparátem na krku. Země, která si vás získá svou harmonií, klidem, přirozeností a romantikou. Země, kde typické irské melodie hospodských kapel dokáží roztančit nejen mladé dívky či usedlé podnikatele, ale doslova každého, bez ohledu na staří či pohlaví, tak, že se sklenkou typického Guiness si podupává či poskakuje do rytmu mimo čas svůj i okolního světa. Země, kde řada památek čeká neměnně již tisíce let, od dob, kdy naše civilizace se ještě možná civilizací ani nenazývala, a dozajista zde tak budou stát i další staletí, což možná svádí k myšlence, že sem nemusíte příliš spěchat. Ale budete tu i vy za tisíc let?!
Termín: 30.04.2024 - 04.05.2024     Cena od: 32990 Kč
Connemara - Národní park Connemara, Irsko

Irsko dvojí krve

Dvě země, jeden ostrov. Ostrov rozdělený na katolickou a protestantskou část, a přece obě země tolik spojuje! Poznejte obě strany smaragdového ostrova! Tradice, historie, legendy, ale i zábava a veselí, to vše protkané a spojené zelenými nitkami irských trojlístků.
Termín: 21.07.2024 - 28.07.2024     Cena od: 42990 Kč