Clifden - tipy na poznávací zájezdy do Irska

Clifden - městečko proslavené svými trhy s poníky

Clifden Toto město se nalézá na západě Irska na konci stejnojmenné zátoky. Je situováno kolem řeky Owenglin. Rozkošné městečko chráněné pohořím Twelve Bens zaujme barevnými domky a rušným náměstím, na které shlížejí dvě kostelní věže. Jedna z věží patří protestantskému kostelu, který uchovává kopii kříže z Congu, jehož originál lze spatřit v Národním muzeu v Dublinu. Namačkané domy a jako kopí vysoké a štíhlé věže dvou kostelů jsou zastíněny strmými vrcholky Dvanácti Benů na východě. Poblíž se nachází skvostný klášter Kylemore Abby.
Toto městečko je centrem oblasti Connemara a je proslavené svými trhy s poníky, které se konají v měsíci srpnu. Turisticky atraktivní je Clifden také svou 11 km trasou – Sky Road, jež vede kolem zříceniny Clifden Castle a budovy bývalé pobřežní stráže.
Město Clifden je vhodnou základnou pro výlety do okolí. Vvydejte se směrem na jih po silnici. Kousek za městem uvidíte ceduli na Alcock and Brown Memorial. Památník byl postaven míli a půl od místa, kde roku 1919 přistáli po prvním nonstop letu přes Atlantik piloti Alcock a Brown. Je odtud krásný výhled na Clifden chráněný pohořím a bystré oko zahlédne Marconiho bezdrátovou stanici, která si v roce 1907 vyměňovala první transatlantické zprávy s Novým Skotskem. Kousek dál před městem Ballyconneely můžete odbočit na krásnou pláž Coral Strand Beach. Určitě si jí projděte. Popojeďte i dál za město Ballyconneely, opět odbočte vpravo a zde najdete další písečné pláže. Určitě si nechte chvilku a podívejte se na Slyne Head Lighthouse. Pokračujete-li dále nemůžete si nevšimnout bažinaté krajiny, která se rozprostírá od Clifdenu až po Roundstone. Pokud v Ballyconneely odbočíte vlevo, můžete si projet Bog Road, která vede středem bažinaté oblasti.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Clifden

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Connemara - Národní park Connemara, Irsko

Irsko dvojí krve

Dvě země, jeden ostrov. Ostrov rozdělený na katolickou a protestantskou část, a přece obě země tolik spojuje! Poznejte obě strany smaragdového ostrova! Tradice, historie, legendy, ale i zábava a veselí, to vše protkané a spojené zelenými nitkami irských trojlístků.
Termín: 21.07.2024 - 28.07.2024     Cena od: 42990 Kč