Holandsko - tip na poznávací zájezd do Holandska

Holandsko

Holandsko Holandsko je název středozápadní části a historického území Nizozemska, který se často (a ne správně) používá pro označení celého státu. Jakkoli je používání názvu Holandsko pro označení celého Nizozemska fakticky nesprávné, je velice rozšířené; i v holandštině se běžně slovo Holland používá místo správného Nederland.
V napoleonských letech 1806–1810 existovalo Holandské království, pod které spadala velká část Nizozemska.
Dnešní Holandsko tvoří dvě provincie: Severní Holandsko (Noord-Holland) a Jižní Holandsko (Zuid-Holland), které vznikly v roce 1840. Již v době Nizozemské republiky tvořilo Holandsko politické, ekonomické i kulturní centrum, v Holandsku se nachází nejvýznamnější města a přístavy, např. Amsterdam, Rotterdam, Haag, Delft atd.
Nizozemsko je tvořeno 12 provinciemi, z nichž můžeme pouze dvě nazývat Holandsko: Noord-Holland a Zuid-Holland.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Holandsko

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Holandsko - větrný mlýn

Holandsko - Květinové korzo a Amsterdam

Jedna z největších holandských slavností, tzv. Květinové korzo, se koná každoročně v polovině dubna. Vedle této světové atrakce vás náš zájezd zavede i na řadu dalších zajímavých míst v Holandsku. Takže se můžete těšit na projížďku po grachtech, větrné mlýny, lány tulipánů, lahodné sýry, nádherné diamanty či unikátní umělecká díla v čele s Rembrandtovou Noční hlídkou.

Termín: 11.04.2025 - 15.04.2025     Cena od: 9990 Kč