Helsinky - tipy na poznávací zájezdy do Finska

Helsinky - turistické centrum Finska

Bílá noc v Helsinkách Helsinky jsou hlavním a největším městem Finska. Jsou zároveň jeho největším přístavem. Byly založeny roku 1550. Jejich centrum leží na malém poloostrovu na břehu Finského zálivu, ale patří k nim ještě poměrně velké území směrem na východ.
Město je turistickým centrem a většinou prvním místem, na kterém se ve Finsku zastaví turisté z ciziny. Jádro centra města bylo vybudováno v empírovém a většina ostatních starších buduv bylo postaveno v neorenesančním a neoklasicistním slohu. Architekturu dnešních Helsinek značně ovlivňuje funkcionalismus a moderní umění.
Nejznámější turistickou atrakcí a oblíbeným místem na procházky je bývalá námořní pevnost Suomenlinna, která je zapsána na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Není problém se na opevněné ostrovy dostat z centra rychlým trajektem. Ve městě je mnoho zajímavých kostelů. Nejznámější je mohutná bílá evangelická katedrála na náměstí Senaatintori. Pravoslavná církev nedaleko od ní postavila velký červený chrám Zesnutí Panny Marie. V 60. letech 20. století byl vybudován ve skalním masivu nedaleko finského parlamentu udivující kostel Temppeliaukio s excelentní akustikou.
Na ostrově Korkeasaari je zoo. Z centra na něj vozí turisty také malý trajekt. Na druhé straně města je ostrov Seurasaari, na kterém najdete skanzen. Nejpopulárnější park je Kaivopuisto a velmi oblíbená je v létě i pláž Hietaniemi nedaleko od centra.
Nuuksio je nejbližší národní park plný jezer, skal, bažin a lesů, do kterého se přírodychtivý turista snadno dostane z centra městskou hromadnou dopravou. Ve městě je i velký zábavní park Linnanmäki s několika horskými dráhami. Pro technicky zaměřené návštěvníky je v Helsinkách připravena Heureka, vědecké zábavní centrum s mnoha výstavami a IMAX kinem.
V Helsinkách je přes 80 muzeí a galerií. Najdeme zde jak Národní muzeum, tak Národní galerii. Zkrátka nepřijdou ani milovníci divadla, opery a hudby. V Helsinkách je Národní opera s novou budovou ze začátku 90. let.
Čechy jistě potěší, že v Helsinkách je řada českých hospod s poetickými názvy jako Hádanka či Milenka. Najdete zde také nostalgicky pojmenovaný bar Zetor.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Helsinky

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Helsinki -

Helsinki s výletem do Tallinu, letadlem i lodí

Helsinki patří k nejnavštěvovanějším městům severní Evropy. Náš letecký zájezd vám však nabízí i několik dalších výletů mimo tuto metropoli. Vyrazit můžete např. lodí do Tallinu či vlakem k majestátnímu hradu v Hamennllině.
Termín: 04.05.2024 - 08.05.2024     Cena od: 21990 Kč
Helsinki -

Helsinki s výletem do Tallinu, letadlem i lodí

Helsinki patří k nejnavštěvovanějším městům severní Evropy. Náš letecký zájezd vám však nabízí i několik dalších výletů mimo tuto metropoli. Vyrazit můžete např. lodí do Tallinu či vlakem k majestátnímu hradu v Hamennllině.
Termín: 22.08.2024 - 26.08.2024     Cena od: 21990 Kč