Belgie - tip na poznávací zájezd do Belgie

Belgie

Belgie Belgie se oficiálně nazývá Belgické království a je to federativní konstituční monarchie ležící v západní Evropě. Belgie je členskou zemí Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO).
V zemi se lze domluvit třemi oficiálními jazyky: nizozemština, francouzština a němčina. Belgické klima je přímořské, které spadá do mírného podnebného pásu. Se srážkami se zde můžete setkat v jakémkoliv ročním období. Průmerná teplota v Belgii a to v lednu je 3 °C, v červenci se vyšplhá až na teplotu 18 °C. Průměrné srážky činí 65 milimetrů v lednu, v červenci 73 milimetrů.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Belgii

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Brussel -

Belgie a Německo

STO LET SURREALISMU (MAGRITTE, ERNST, DE CHIRICO, DALÍ, MIRÓ, TOYEN A MAN RAY) A FANTASKNÍ UMĚNÍ STŘEDOVĚKU

Surrealismus je umělecký směr, ale také životní styl, který usiluje o osvobození mysli a zdůrazňuje roli podvědomí v umění. Snaží se o zachycení snů, představ, pocitů a myšlenek. V roce 1924 vydal André Breton Surrealistický manifest. Zrodilo se tak hnutí, které dnes oslovuje milióny zájemců o umění. Ke stému výročí připravily mezinárodní výstavu Královské muzeum krásných umění v Bruselu a Centre Pompidou v Paříži. Nabídne tvorbu malířů a fotografů jako byl Max Ernst, Giorgio de Chirico, Salvador Dalí, Joan Miró, Man Ray, Toyen a René Magritte. Premiéra výstavy je v Bruselu, poté bude expozice představena v Madridu, v Kunsthalle v Hamburku a v Museum of Art v americké Filadelfii. Hlavními centry surrealismu byly Paříž, Brusel, Kolín nad Rýnem a Praha. Během cesty se proto soustředíme na významné osobnosti německého a belgického surrealismu jako byli malíři René Magritte, Paul Delvaux a Max Ernst. Osobitou historickou paralelu k modernímu umění nabídne fantaskní umění středověku v Belgii a Německu. Zájezd připravil a provádí historik umění Peter Kováč.
Termín: 25.06.2024 - 29.06.2024     Cena od: 18990 Kč