Antverpy - tipy na poznávací zájezdy do Belgie

Antverpy - město diamantů

Antverpy Antverpy jsou se svými přibližně 464 000 obyvateli druhým největším belgickým městem. Město má velký přístav, druhý největší v Evropě. Antverpy leží na pravém břehu řeky Šeldy. Antverpy jsou také vojenským městem. I když původní hradby byly zbořeny a nahradily je bulváry a parky, ve městě zůstalo několik menších tvrzí a pevností.
Dominantou města je gotická katedrála na nábřeží Šeldy zasvěcená Panně Marii, která byla dostavěná roku 1523. Její stavba trvala 269 let. Katedrála je opravdu velká, má délku 117 m, šířku 65 m a náleží k ní 7 lodí a 14 kaplí. Stavba má jen jednu dokončenou věž o výšce 123 m. Hlavní klenba je podepřena 125 nosnými sloupy.
Historické centrum města je okolo katedrály. Severozápadně od katedrály se nalézá bývalé hlavní tržiště Grote Markt se 67 m dlouhou renesanční radnicí a cechovní domy ze 16. a 17. století s bohatou sochařskou výzdobou. Jižně od katedrály narazíme na Groenplaats (Zelené náměstí), kterému dominuje socha Rubense v nadživotní velikosti.
Antverpy jsou známé především jako centrum diamantového průmyslu, jak z důvodu obchodu s nimi zde, tak pro dlouhou zdejší tradici jejich zpracování.
Antverpy mají také jednu z nejstarších zoo na světě. Přímo uprostřed města si lze prohlédnout přes 4000 zvířat.
V roce 1920 město Antverpy hostilo Olympijské hry.
Antverpy se za druhé světové války staly cílem německých raket V-2, které město velmi poničily, ale zničit přístav se Němcům nepodařilo.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Antverpy

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz